První mistrovství Evropy v halovém veslování v České republice

Vážení milovníci indoor veslování,

vítejte v Praze, jednom z nejkrásnějších měst na světě. Jsme rádi, že můžeme pořádat mistrovství Evropy v halovém veslování v roce 2020. Bude to první mezinárodní indoor veslování, které se koná v České republice. Budeme se snažit připravit vynikající zážitek pro všechny veslaře, diváky i dobrovolníky. Soutěž se bude konat v Královce Hall, světovém basketbalovém zařízení, které využívá hlavně přední evropský ženský basketbalový tým USK Praha.

České indoor veslování zaznamenává úspěšnou historii s několika úžasnými úspěchy. Jakub Podrazil vyhrál první mistrovství světa v halové veslování v Alexandrii 2018. Tento dvakrát olympijský účastník je také držitelem titulu Evropské halové veslování od Györ 2016. Diváci se jistě mohou těšit, až ho uvidí 11. ledna 2020 v síni Královka. Jakub se pokusí získat další evropský titul a vylepšit český rekord 2000 metrů, který v současné době drží nejlepší český jezdec Ondřej Synek. Při pohledu na startovní listinu je třeba zmínit další pozoruhodné jméno. Je to Václav Zitta, český veslařský „ďábel“, který již získal tři stříbrné medaile v různých vzdálenostech na mistrovství Evropy v halové veslování. Zúčastnil se také letos v září prvních světových městských her v Budapešti.

Největší hvězdou mezi českými ženami bude vládnoucí mistr světa U23 v halové veslování Marie Natalie Jurková. Na posledním mistrovství Evropy v halové veslování v Kodani získala stříbrnou medaili v otevřené kategorii.

Kromě nejlepších českých veslařů čekáme mnoho skvělých veslařů z celé Evropy. Brzy vás budeme informovat o atraktivních konkurentech, kteří přijedou do Prahy.

S úctou se těšíme na všechny závodníky a diváky, kteří navštíví mistrovství Evropy v halové veslování 2020 v Praze!

Organizační výbor mistrovství Evropy v halovém veslování roku 2020