První mistrovství Evropy v halovém veslování v České republice

Vážení milovníci halového veslování,

vítejte v Praze, jednom z nejkrásnějších měst na světě. Jsme rádi, že můžeme pořádat mistrovství Evropy v halovém veslování v roce 2020. Bude to první mezinárodní soutěž v halovém veslování, která se bude konat v České republice. Budeme se snažit připravit vynikající zážitek pro všechny veslaře, diváky i dobrovolníky. Soutěž se bude konat v hale Královka, basketbalové hale světové úrovně, kterou využívá hlavně přední evropský ženský basketbalový tým USK Praha.

České halové veslování má za sebou úspěšnou historii s několika velkolepými úspěchy. Jakub Podrazil vyhrál první mistrovství světa v halovém veslování v Alexandrii 2018. Tento dvojnásobný účastník olympijských her je také držitelem titulu mistra Evropy v halovém veslování v Györu 2016. Diváci se jistě mohou těšit, až ho uvidí závodit 11. ledna 2020 v hale Královka. Jakub se pokusí získat další evropský titul a vylepšit český rekord na 2000 metrů, který v současné době drží nejlepší český veslař Ondřej Synek. Při pohledu na startovní listinu je třeba zmínit další pozoruhodné jméno. Je to Václav Zitta, český „veslařský démon“, který již získal tři stříbrné medaile na různě dlouhých tratích na mistrovství Evropy v halovém veslování. Letos v září se také zúčastnil prvních Světových městských her v Budapešti.

Největší hvězdou mezi českými ženami bude úřadující mistryně světa do 23 let v halovém veslování Marie Natalie Jurková. Na posledním mistrovství Evropy v halovém veslování v Kodani získala stříbrnou medaili v open kategorii.

Kromě nejlepších českých veslařů čekáme mnoho skvělých sportovců z celé Evropy. Brzy vás budeme informovat o atraktivních účastnících, kteří přijedou do Prahy.

Upřímně se těšíme na všechny závodníky a diváky, kteří navštíví mistrovství Evropy v halovém veslování 2020 v Praze!

Organizační výbor mistrovství Evropy v halovém veslování 2020