MISTROVSTVÍ EVROPY V HALOVÉM PARA-VESLOVÁNÍ - FISA KLASIFIKACE JE POVINNÁ

FISA klasifikace je vyžadována pro mistrovství Evropy v halovém veslování pro skupiny PR1, PR2 a PR3. Chcete-li zobrazit seznam sportovců, kteří byli mezinárodně klasifikováni, prohlédněte si jejich seznam na informačních stránkách para-veslování na webu FISA.

Sportovci, kteří se účastní těchto akcí a kteří dosud nebyli mezinárodně kalsifikováni, mohou požádat o klasifikování den před soutěží (10. ledna 2020). Za tímto účelem musí sportovci FISA předložit lékařskou dokumentaci (odkazy níže). Tyto dokumenty musí být předloženy prostřednictvím národních federací sportovců pomocí portálu FISA 45 dní před klasifikací, tj. nejpozději do 26. listopadu 2019. Sportovcům a jejich národním federacím, kteří předloží dokumentaci po uplynutí této lhůty, nebude zaručena příležitost ke klasifikaci. Pokud by český para-sportovec nebyl klasifikován, bude mít možnost zúčastnit se mistrovství ČR v veslování, které nevyžaduje FISA klasifikaci. Zahraniční evropští atleti, kteří nebudou klasifikováni, se nebudou moci zúčastnit para-závodů na Mistrovství Evropy v halovém veslování 2019.

Upozorňujeme, že této akce se bude možné zúčastnit pouze v rámci tělesného postižení. Zrakově postižení sportovci vyžadující klasifikaci se budou muset řídit podle výše uvedeného postupu s přihlédnutím k dokumentaci, a pokud budou na jejím základě shledáni způsobilými, bude jim udělena dočasná klasifikace pro tuto událost.

Máte-li dotazy ohledně mezinárodní klasifikace, pište na adresu classification@fisa.org

Níže naleznete odkazy na předpisy pro klasifikaci para-veslování FISA a diagnostické zdravotní formuláře pro tělesná postižení a pro postižení zraku.

FISA vytvořila online nástroj, který má potenciálním para-sportovcům pomoci určit jejich způsobilost k para-veslování a poskytnout jim informace o tom, na jakou sportovní třídu mohou mít nárok. Online nástroj je k dispozici zde.

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V HALOVÉM PARA-VESLOVÁNI - KLASIFIKACE FISA NENÍ POVINNÁ